Propozycje programów
 
Wiedeń

Wiedeń: standard 3 godziny

Objazd autokarem: Ringstrasse przy której stoją najważniejsze budowle miasta: uniwersytret, ratusz, parlament, teatr dworski, muzea, opera, a także parki i ogrody miejskie, następnie kolorowy „Dom Hundertwassera”, przejazd do Belwederu na krótki spacer po ogrodach.

Po wyjściu z autokaru spacer po starówce wiedenskiej: cesarska rezydencja Hofburg, reprezentacyjne ulice Kohlmarkt i Graben i katedra św. Szczepana.

Wiedeń: 4 godziny

Program wycieczki zawiera dodatkowo przejazd autokarem obok słynnego wesołego miasteczka Prater na drugą strone Dunaju. Zobaczymy wyspę dunajską i nowoczesną dzielnicę UNO CITY. Podczas spaceru po starówce zobaczymy dodatkowo siedzibę zakonu krzyżackiego i dom Mozarta.

Wiedeń: 5 godzin

w stosunku do poprzedniego programu dodatkowo przejdziemy przez ogrody Belwederu i ulicę Rennweg przy której stoi polski kosciół, na Plac Karola. Obejrzymy pomnik żołnierzy sowieckich, barokowy kosciół Karola Boromeusza i dom Filharmoników Wiedeńskich z którego na cały świat transmitowany jest koncert noworoczny.

Wiedeń: program całodniowy

Przed południem jeden z powyższych programów, po południu cesarska rezydencja Schönbrunn, zwiedzanie reprezentacyjnych komnat i spacer po ogrodach.

Okolice Wiednia

Lasek Wiedeński: 6 godzin

Przejazd z Wiednia autostradą do Hinterbrühl, zwiedzanie dawnej kopalni gipsu, którą hitlerowcy wykorzystali jako fabrykę samolotów bojowych, przejażdżka łódką po największym podziemnym jeziorze Europy. Wizyta w opactwie Cystersów w Heiligenkreuz. Mayerling- miejsce związane z samobójczą śmiercią następcy tronu, arcyksięcia Rudolfa. Na koniec spacer po podwiedeńskim uzdrowisku Baden, znanym z leczniczych wód siarczanych już w czasach rzymskich. W badeńskim parku zobaczymy największe kasyno Europy

Dolina Wachau: 8 godzin

Przejazd z Wiednia autostradą do miasteczka Krems, spacer po tamtejszym starym mieście. Następnie udamy się malowniczą naddunajską drogą do miejscowości Dürnstein, w której więziono niegdyś angielskiego króla Ryszarda Lwie Serce. Wejdziemy na ruiny starej twierdzy skąd rozpościera się piękny widok na okolice. Na koniec odwiedzimy barokowe opactwo Benedyktynów w miejscowości Melk, slynące między innymi ze wspaniałej biblioteki. Część trasy można pokonac drogą wodną.


Powyżej podałam tylko standardowe programy wycieczek po Wiedniu zawierające większość miejsc i obiektów charakterystycznych dla Wiednia i okolic, jednakże z chęcią dostosuję się do Państwa indywidualnych życzeń w zakresie zwiedzania Wiednia z przewodnikiem.

Zobacz inne oferty:
  • Zwiedzanie Wiednia
  • Zwiedzanie okolic Wiednia
  • Oprowadzanie po Burgerland
  • Oferta specjalna - Zaręczyny w Wiedniu!