Burgenland
 

Austria to nie tylko wycieczki do Wiednia i słynne szusowanie w alpejskich kurortach. Mało znany wśród Polaków (a szkoda) jest Burgenland, najmniejszy i najmłodszy z krajów związkowych, którego stolica Eisenstadt leży tylko 40 km na południe od Wiednia.

Klimat jest tu łagodny, a ziemia żyzna. Burgenland jest więc spichlerzem Austrii. Przede wszystkim jest to kraina winnej latorośli. Tu produkuje się 30 % austriackiego wina, które na rynkach światowych zyskuje coraz większe uznanie. Podczas spacerów po winnicach opowiem Państwu o procesie produkcji wina, a potem udamy się na degustację do winnicy. Warto nadmienić, że bezpośrednio u producenta można kupić wino po bardzo atrakcyjnej cenie.

W północnej części krainy znajduje się kolejna wielka atrakcja tego regionu: miejsce wypoczynku - Jezioro Nezyderskie. Jest to płytkie, stepowe jezioro, którego poziom wody ulega zmianie. Zapraszamy tutaj tych z Państwa, którzy lubią żeglować i surfować. Miłośnicy ptaków będą mogli obejrzeć rzadkie gatunki ptaków żyjące w tutejszym rezerwacie przyrodniczym. Wokół jeziora znajduje się kilka malowniczych miasteczek. Szczególnie piękny jest Rust, wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury. Jezioro Nezyderskie można okrążyć wybierając, wiodącą wokół niego, atrakcyjną trasę rowerową. Chętnie pomogę taką wyprawę zorganizować.

Rok 2009 jest dla stolicy Burgenlandu rokiem szczególnym. Mija bowiem 200 lat od śmierci Józefa Haydna, który w tym mieście spędził dużą część swego twórczego życia. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji, spotkań, koncertów i wystaw. Sala koncertowa w zamku Esterhazy słynie z doskonałej akustyki.

W Burgenlandzie przyszedł na świat inny wybitny kompozytor Franciszek Liszt. W Raiding znajduje się Muzeum Franciszka Liszta i duża sala koncertowa.

W tym regionie Austrii czeka na Państwa wiele innych atrakcji, ale żeby je zobaczyć, trzeba tu przyjechać. Indywidualnie dostosowany do potrzeb program wycieczki to przecież moja specjalność. Czekam na kontakt od Państwa!

Do zobaczenia wkrótce na tropach historii i kultury w Austrii. Tym razem w „realu” podczas zwiedzania z przewodnikiem, a nie wirtualnie.

Zobacz inne oferty:
  • Zwiedzanie Wiednia
  • Zwiedzanie okolic Wiednia
  • Oprowadzanie po Burgerland
  • Oferta specjalna