Okolice
 

Dla tych z Państwa, którzy Wiedeń już znają albo mają więcej czasu polecam kilkugodzinną (4 - 6 godz.) wycieczkę w okolice miasta.

Jedną z jej atrakcji jest klasztor w Heiligenkreuz, najstarszy klasztor Braci Cystersów w Austrii. Zwiedzając obiekt, możemy dowiedzieć się jak żyli mnisi w dawnych czasach i obecnie, czym się zajmowali i jaką rolę odgrywali w państwie. To tutejsi bracia nagrali CD z Chórami Gregoriańskimi. Ich płyta wspięła się na szczyty światowych list przebojów.

Zaledwie kilka kilometrów od klasztoru znajduje się zameczek myśliwski Mayerling, w którym następca tronu arcyksiążę Rudolf popełnił samobójstwo, zabijając uprzednio swoją przyjaciółkę. O szczegółach tej tragedii opowiem Państwu na miejscu.

Mijając po drodze malownicze krajobrazy odwiedzimy Hinterbrühl, gdzie znajduje się niezwykła grota z podziemnym jeziorem, po którym można odbyć przejażdżkę łódką. W czasie II wojny światowej znajdowała się tu fabryka samolotów, a kilka lat temu wydarzyła się tragedia, o której długo mówiły wszystkie media.

Jadąc dalej na południe, możemy wstąpić do Mödlingu, miasta Babenbergów, czyli poprzedników Habsburgów na austriackim tronie. Godny uwagi jest potężny gotycki kościół św. Otmara i stojący obok romański Karner (do czego służył, to na razie tajemnica), a całe miasteczko jest jednym wielkim zabytkiem.

Docieramy wreszcie do kolejnej atrakcji znajdującej się w Dolnej Austrii - miasteczka Baden. Już Rzymianie odkryli uzdrawiająca moc tutejszych źródeł siarkowych, a kolejni cesarze spędzali tu wakacje. W architekturze wnętrz dominuje styl; biedermeier, typowy dla wieku XIX. W słynnym kasynie w Baden możecie Państwo stracić fortunę albo ją zyskać.

Powyższy program to tylko jedna z długiej listy propozycji. Jeżeli skontaktują się Państwo ze mną i będę miała możliwość poznać Wasze oczekiwania, przygotuję satysfakcjonującą, indywidualną ofertę.

Zobacz inne oferty:
  • Zwiedzanie Wiednia
  • Zwiedzanie okolic Wiednia
  • Oprowadzanie po Burgerland
  • Oferta specjalna